Tulokset

RESULTS FINALS

  • W60 Agnes Alexiusson SWE – Mira Potkonen FIN –3-2
  • W69 Elina Gustafsson FIN – Darima Sandakova RUS 4-1
  • 49kg Thitisan Panmod THA – Goving Sahani Kumar IND 3-2
  • 52kg Azat Usenaliev KGZ – Azat Makhmetov KAZ 3-2
  • 56kg Kavinder Singh Bisht IND – Hussamuddin Mohammed IND 5-0
  • 60kg Arslan Khataev FIN – Shiva Thapa IND 4-1
  • 64kg Luke McCormack ENG – Ilja Popov RUS 3-2
  • 69kg Pat McCormack ENG – Dinesh IND RSC-I R3
  • 75kg Mark Dickinson ENG – Vadim Tukov RUS 3-2
  • 81kg Benjamin Whittaker ENG – Artjom Kasparian NED 4-1
  • 91kg Chevon Clarke ENG – Aibek Oralbay KAZ 3-2
  • +91kg Frazer Clarke ENG – Justis Huni AUS WO
  • Results semi-finals Sat at 6 pm
  • W60 Mira Potkonen FIN – Anni Viantie FIN 5-0
  • W60 Agnes Alexiusson SWE – Erika Tarvainen FIN 5-0
  • 52kg Azat Usenaliev KGZ – Sachin IND 4-1
  • 52kg Azat Makhmetov KAZ – Bilal Bennama FRA 4-1
  • 60kg Shiva Thapa IND – Mikhail Varlamov RUS 5-0
  • 60kg Arslan Khataev FIN – Edgaras Skurdelis LTU 3-2
  • 69kg Pat McCormack ENG – Talgat Saiken KAZ 4-0
  • 69kg Dinesh IND – Sergei Sobylinski RUS 4-1
  • 81kg Artjom Kasparian NED – Timur Erzhanov KAZ 3-2
  • 81 kg Benjamin Whittaker ENG – Peter Mullenberg NED 5-0
  • +91kg Frazer Clarke ENG – Sergei Egorov RUS 3-2
  • +91kg Justis Huni AUS – Naveen Kumar IND 4-1
  • Session 4 semi-finals on Sat at 1 pm results
  • 46-49kg Goving Sahani Kumar IND – Artysh Sojan RUS 5-0
  • 46-49 kg Thitisan Panmod THA – Zhomart Yerzhan KAZ 4-1
  • 56kg Hussamuddin Mohammed IND – Zhanbolat Kydyrbayev KAZ 3-2
  • 56kg Kavinder Singh Bisht IND – Jordan Rodriquez FRA 4-1
  • 64kg Ilja Popov RUS – Harry Garside AUS 5-0
  • 64kg Luke McCormack ENG – Sofiane Oumiha FRA WO
  • 75kg Mark Dickinson ENG – Nurbek Oralbay KAZ 3-2
  • 75kg Vadim Tukov RUS – Rafat Percznski POL 5-0
  • 91kg Chevon Clarke ENG – Sumit Sangwan IND 4-1
  • 91kg Aibek Oralbay KAZ – Roy Korving NED 4-1
  • W60 Darima Sandakova RUS – Anu Lammi FIN 5-0
  • W69kg Elina Gustafsson FIN – Elzbieta Wojcik POL 4-0
  • Session 3 results Fri at 6 pm
  • W60 kg Anni Viantie FIN – Malika Shakhidova RUS – 5-0
  • W60 kg Agnes Alexiusson SWE – Anette Valtanen FIN WO
  • 52 kg Sachin IND – Tamir Galanov RUS 4-1
  • 52 kg Azat Makhmetov KAZ – Will Cawley ENG 4-1 R2
  • 60 kg Mikhail Varlamov RUS – Santeri Kemppainen FIN 5-0
  • 60 kg Shiva Thapa IND – Dominik Palak POL 5-0
  • 60 kg Edgaras Skurdelis LTU – Munarbek Seiitbek Uulu KGZ 5-0
  • 60 kg Arslan Khataev FIN – Bagdat Uaideyev KAZ 5-0
  • 75 kg Mark Dickinson ENG – Santeri Laine FIN 5-0
  • 75 kg Nurbek Oralbay KAZ – Anton Hellström SWE 5-0
  • 75 kg Rafat Percznski POL – Joona Roth FIN 5-0
  • 75 kg Vadim Tukov RUS – Prayag Chauhan IND 4-1
  • 91 kg Chevon Clarke ENG – Kenir Aliu FIN 4-1
  • 91 kg Aibek Oralbay KAZ – Vladimir Uzunian RUS 4-1
  • 91 kg Roy Korving NED – Alexander Bwambale SWE 5-0
  • +91 kg Sergei Egorov RUS – Djamil Dini Aboudou FRA 3-2
  • +91 kg Naveen Kumar IND – Antti Lehmusvirpi FIN 5-0
  • Session 2 on Fri at 1 pm
  • 56 kg Hussan Uddin Muhammed IND – Ovik Ogannisian RUS 5-0
  • 56 kg Jordan Rodriquez FRA – Jack Bowen AUS 5-0
  • 56 kg Kavinder Singh Bisht IND – Almanbet Alibekov KGZ 5-0
  • 64 kg Ilja Popov RUS – Niazz Ahmadi FIN 4-1
  • 64 kg Harry Garside AUS- Bek Kamchybekov KGZ 4-1
  • 64 kg Luke McCormack ENG – Atichai Phoemsap THA 5-0
  • 64 kg Sofiane Oumiha FRA – Enrico la Cruz NED 3-2
  • 69 kg Pat McCormack ENG – Wyatt Sanford CAN 5-0
  • 69 kg Taalgat Saiken KAZ – Victorien Monny FRA 5-0
  • 69 kg Dinesh IND – Aydin Behruz FIN 3-2
  • 69 kg Sergei Sobylinski RUS – Adolphe Sylva SWE 5-0
  • 81 kg Artjom Kasparian NED – Paulius Zujevas LTU 5-0
  • 81 kg Benjamin Whittaker ENG – Liridon Nuha SWE 5-0
  • 81 kg Peter Mullenberg NED – Sanjay IND 5-0
  • W64-69 kg Darima Sandakova RUS – Marlena Hede SWE 5-0
  • +91 kg Justis Huni AUS – Damir Toibay KAZ 3-2
  • TULOKSET / RESULTS Session 1 on Thu at 6 pm
  • 64 kg Mikhail Varlamov RUS – Mohammed Abdulrahim SWE 5-0
  • 64 kg Ilja Popov, RUS – Thomas Blumenfeld CAN 4-1
  • 64 kg Harry Gardise AUS – Mateusz Polski POL 4-1
  • 64 kg Bek Kamchybekov KGZ -Miras Sarsenov KAZ 5-0
  • 64 kg Luke McCormack ENG – Ankit Khatana IND 5-0
  • 64 kg Atichai Phoemsap THA – Emil Harrysson SWE 4-1
  • 64 kg Enrico la Cruz NED – Nikita Piskunov RUS 5-0
  • 69 kg Pat McCormack ENG – Freudis Rojas jr USA 5-0
  • 69 kg – Victorien Monny FRA – Lukasz Zygula POL 4-1
  • 69 kg – Talgat Saiken KAZ — James Delano NED 5-0
  • 69 kg – Dinesh IND – Evaldas Petrauskas LTU 3-2
  • 69 kg – Aydin Behruz FIN – Marques Valle USA 5-0
  • 69 kg – Sergei Sobylinski RUS – Peerapat Yeasungnoen THA RSC-I 1st round
  • 75 kg – Mark Dickinson ENG – Max van der Pas NED 4-1
  • 75 kg – Rafat Percznski POL – Bamba Bengero FRA 4-1
  • 75 kg – Vadim Tukov RUS – Iliaz Akmataliev KGZ 4-1
Men 64 kg Luke McCormack ENG in blue and Ankit Khatana IND in red